معرفی مارلا المستید

پیکاسوی فسقلی

نقاشی که در چهار سالگی میلیونر شد.

«مارلا المستید» چهار ساله از بسیاری جهات، درست همچون دیگر بچه‌های هم‌سن‌وسال خودش است. او یک کودک پیش‌دبستانی است که عروسک‌بازی می‌کند. مارلا به نقاشی و رنگ‌آمیزی عشق می‌ورزد؛ اما کاملا متفاوت با دیگر بچه‌های دنیا. 
به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب» به نقل از «C.B.S»، مارلا ده‌ها عدد از نقاشی‌هایش را به امضای خود رسانده است که گویی نفس را در سینه علاقه‌مندان هنر آبستره، حبس و توجه جامعه بین‌المللی را به سمت خود جلب کرده است به گونه‌ای که به محض پایان یافتن نقاشی‌هایش، تابلوهای او با سرعت هرچه تمام و با قیمتی بیش از ۲۴ هزار دلار، به فروش می‌رسند. 
بوم‌های نقاشی مارلا که به بلندی ۱۵۰ سانتی‌متر می‌رسد، با رنگ و ضربات معنی‌دار قلمو پر شده‌اند که ترکیبی از ترسیمات و تصویرهای واضح و مشخص هستند. 

والدین مارلا می‌گویند: او در طول دو سال گذشته، پنجاه تابلوی نقاشی کشیده که اندازه بیشتر آنها از خود او، بزرگتر بوده است. 
مادر مارلا می‌گوید: مارلا صحبت کردن را پیش از رسیدن به سن دو سالگی، آغاز کرد و پس از آن مرتبا می‌پرسید، «آیا من می‌توانم نقاشی کنم؟». پدر او نیز که نقاشی آماتور است، می‌گوید که من در پاسخ وی فقط می‌گفتم: «بله، تو می‌توانی». او افزود: مارلا سه بار در هفته و هر بار، سه ساعت را صرف نقاشی و رنگ‌آمیزی می‌کند و تنها کافی است به او یک قلمو و بوم نقاشی بدهید تا کار خود را شروع کند. 
شهرت مارلا از زمانی آغاز شد که در سن سه سالگی، یکی از آثار نقاشی او مورد توجه یکی از دوستان خانوادگی قرار گرفت و تابلوهای نقاشی مارلا را در یک کافی‌شاپ محلی نصب کرد. پس از این کار یکی از مشتریان وی، خواهان خرید یکی از آنها شده بود و سرانجام با قیمت ۲۵۰ دلار این تابلو به فروش رسید. مادر مارلا آن را یک خوش‌اقبالی می‌داند که یک بار در زندگی رخ می‌دهد. او پس از فروش تابلوی دخترش، از چک دریافت‌شده یک کپی تهیه کرده و آن را نزد خود نگه داشته است و می‌‌خواهد پس از بزرگ شدن مارلا، آن را به وی تحویل دهد و بگوید که وقتی وی سه ساله بوده، کسی نقاشی‌هایش را خریده است. 
روزنامه «نیویورک‌تایمز» تحت عنوان «چهره یک دختر هنرمند جوان» به ویژگی‌های این هنرمند کوچک پرداخته است. 
مجله «تایمز» نیز از او با نام «پیکاسوی فسقلی» یاد کرده است. شبکه‌های «C.B.S» و «N.B.C» نیز از وی برای مصاحبه دعوت کرده بودند. نقاشی‌های وی قابل مقایسه با آثار «جکسون پولاک»، نقاش اکسپرسیونیست آبستره افسانه‌ای است که به خاطر پاشیدن آزادانه رنگ بر بوم‌های بزرگ نقاشی‌اش شهرت پیدا کرده بود. به قول یکی از روانشناسان متخصص کودکان، آثار مارلا را می‌توان در کنار دیگر آثار حوزه هنر مدرن قرار داد. او تا به حال سیصد هزار دلار بابت نقاشی‌هایش دریافت کرده است و والدینش این پول را برای تأمین هزینه تحصیل وی در کالج کنار گذاشته‌اند. 
گفتنی است، دویست مشتری در انتظار خریداری آثار او هستند که مارلا می‌خواهد، این تعداد به میلیون‌ها نفر برسد.

/ 3 نظر / 32 بازدید