هنرمند جوان

اینجا سرزمین جادویی رنگ و قلمو است. اینجا خانه هنرمندان جوان است.

 
درباره آلفرد گوکل (Alfred Gockel)
نویسنده : پریسا قیاسی - ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٠/۸
 

آلفرد الکساندر گوکل

 Alfred Alexander Gockel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
آلفرد الکساندر گوکل در سال 1352 در آلمان به دنیا آمد. پدر و مادر وی هر دو هنرمندان خلاقی بودند، به همین دلیل او به سرعت مجذوب جادوی رنگ ها بر روی کاغذ شد و استعداد و اشتیاق گوکل باعث شد که  در سن هشت سالگی اولین اثرش را بیافریند.

او میگوید: "زمانی که من در حال رشد بودم، پول زیادی نداشتیم. والدینم مرا به باغ وحش می بردند و من آنجا می نشستم و ساعت ها نقاشی می کردم. آنها مرا در این کار تشویق می کردند."

وی در زمینه صنعت چاپ و طراحی گرافیکی در پلی تکنیک مانستر تحصیل کرد و در ١٩٧٧ فارغ التحصیل شد. او سالها در صنعت تبلیغات فعالیت کرد. در این مدت سخنرانی های بسیاری در دانشگاهی که درس خوانده بود در رشته تخصصی اش داشته است.

 از سال 1987 طرح های او در صنایع چینی ، فرش و لباس ورزشی مورد استفاده قرار گرفت. گوکل سبک استثنایی خود را که به شکل انکار ناپذیری منحصر به فرد است ، با کاربرد واضح رنگ های اصلی بسیار غنی، خلق کرد. حرکت روان او بر روی زمینه سفید بسیار بزرگ ، جذابیت جهانی شگرفی برای او به همراه آورده است. لذا عجیب نیست که در دهه اخیر ، تنها در فروشگاه های هنری امریکا 2 میلیون نمونه از تصویرهای او بر روی مواد مختلف فروخته شده است.

این نمایش وسیع آثار او تقاضاهای بسیاری برای نسخه اصلی کارهایش ایجاد کرده است، به طوری که مجموعه دارانی چون   Michael Jordon در مجموعه خود چندین تابلو از نقاشیهای او دارد.

تعدادی از آثار او را می توانید در ادامه مطلب ببینید. 


Endless love

 

 

stroking the key

 

 

wild party

 

 

Rhumba in Red

 

 

Fun in the Sun

 

Fun in the Sun

 

 

Fun in the Sun II


 

 

Emotion

 

 

Emotion IX

 

 

Red Poppies in Vase

 

 

 

 

 

Fish

 

 

 

 

Orange Geometric Floral

 

 

Secret Moments

 

 

 

 


 

 

 

 


 
comment نظرات ()